Kauno r. Raudondvario gimnazija

Programos „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės projekto  2018-1-ES01-KA229-051027_2 “Healthier minds, smarter minds” dalyviai  puikiai pasiruošę keliauja į ketvirtą projekto mobilumą Italijoje. Mūsų laukia savo verslo idėjos pristatymas. Lietuvos komandos dalyviai sukūrė stresą mažinančią apyrankę, jos pristatymą ir prezentacijas apie stresą, jo įtaką ir valdymą.

Erasmus + projekto ‘Healthier minds, smarter minds’ ( 2018-1-ES01-KA229-051027_2 ) dalyvių susitikimo Italijoje dienoraštis (2019.10.20-25)

Pirma diena

Dalyvių rytas prasidėjo lankant Castel Di  Sangro mokyklą ir klausant paskaitos apie sveiką mitybą. Mokiniai iš visų projekte dalyvavusių šalių pasiskirstė į komandas ir žaismingu būdu- pasitikrino kiek sužinojo apie būdus gyventi sveikiau.   Po naudingų žinių visi patraukėme į T.Patini muziejų, kur dvi entuziastingos  italų mokinės supažindino su žymaus dailininko, mentoriaus ir politiko gyvenimo istorija ir jo darbais.  Pasmaguriavus ilališko maisto, autobusu keliavome į Abruzo nacionalinį parką. Ten smagiai besišnekučiuodami ir klausydami įdomių gidės pasakojimų nužingsniavome 6 km.

Nustebino:

  • Šiame miestelyje galima sutikti 3 tikras rudas meškas ( jos neagresyvios, nes yra vegetarės)
  • Pica galima pasmaguriauti tik vakare, nes dieną jos nekepamos
  • Italai namuose vaikšto su batais :)

Antra diena

Antradienis buvo skirtas Neapoliui. Pakeliui aplankėme mokslo miesto muziejų , kuris buvo pirmasis tokio tipo muziejus Europoje. Jame išbandėme įvairius interaktyvius eksponatus. Taip pat užsukome į šalia esantį dviračių muziejų, kuris priminė dviračių istoriją ir jų raidą. Popietę praleidome Neapolio centre: matėme Karališkuosius Neapolio rūmus, San Karlo teatrą,Castel dell'Ovo pilį,Vezuvijaus ugnikalnį ir judrias ,triukšmingas Neapolio gatveles.

Vienas iš mūsų tikslų buvo paragauti tikros Neapolietiškos picos ir pasmaguriauti Gambrinus ledų. Tikslas buvo pilnai pasiektas: paragautos 5 rūšių picos ir 6 gardžios porcijos ledų.

Sužinojome:

  • Italai geria PIENĄ su kava
  • Stiklinė vandens, patiekiama su kava, skirta burnai skalauti, kad pasijustų tikras kavos skonis.
  • Neapolis tikrai yra chaotiškas ir be galo triukšmingas miestas.

Trečia diena

Trečiadienio rytą projekto dalyviai praleido pristatydami savo verslo idėją susijusią su sportu arba sveikata. Buvo smagu ir įdomu stebėti įvairiausius pristatymus apie sveikus užkandžius, plaukų segtukus pagamintus iš antrinių žaliavų, popamokines veiklas, kurių metu galima išmokti gaminti sveikus patiekalus, išmokti šokti, žaisti futbolą ar groti gitara. Raudondvario gimnazijos atstovai pristatė stresą mažinančias apyrankes. Mūsų produkto reklaminis filmukas sulaukė daug pagyrų ir ovacijų, tad likome labai patenkinti.

O kaipgi Italija be picų! Mokiniai patys gamino įvairių rūšių picas ir jas valgė. Tikrai puiki patirtis.

Pasistiprinus itališko maistu iškeliavome į kurortinį miestelį Pescocostanzo kalnuose. Aikčiojome matydami nuostabius vaizdus, rankos skaudėjo nuo fotografavimo. Miestelyje   mus netgi pasveikino pats miestelio meras. Pakeliui į namus aplankėme senovinių rakandų muziejų  Ateleta.

Ketvirta diena

Ketvirtą susitikimo dieną projekto dalyviai pradėjo organizuodami savo sukurtų produktų parodą ir jų pardavimą. Mokyklos koridorius aidėjo nuo paauglių kvietimų prieiti prie jų stalo, susipažinti ir įsigyti jų eksponuojamus daiktus ar paslaugas. Norim pasidžiaugti, kad mūsų pagamintos stresą mažinančios apyrankės nuo stalo išnyko labai greitai. Gailėjomės, kad nepagaminome daugiau. Ispanai, reklamuodami savo parduodamas paslaugas, mokė žaisti futbolą ir šokti. Buvo tikrai smagu.

Mokytojos aptarė kitų susitikimų veiklas ir organizacinius projekto vykdymo klausimus.

Popietę praleidome žioplinėdami vietiniame turguje, kuriame prekiaujama daugybe rūšių sūrių, įvairiausių daržovių ir vaisių.

Vakare mokykloje buvo suorganizuotas atsisveikinimo vakarėlis. Italų tėveliai priruošė skanių vaišių, projekto dalyviai šoko trypė visi kartu. Oficialiai įteikus dalyvavimo pažymėjimus visi išsiskirstė į namus. Bet...... pasirodo tai ne visai tiesa, jaunimas dar patraukė pasilinksminti atskirai. Sunku išsiskirti su naujaisiais draugais.Penktadienį laukia ašaros ir atsisveikinimo apsikabinimai ir bučiniai. Kitas susitikimas kovo mėnesį saulėtoje Ispanijoje. Kiti veidai, įspūdžiai, akimirkos.

Projekto koordinatorė

 Simona Mikalauskienė

Kelionės rytą, 2019 m. spalio 25 d., vaikai ašarodami atsisveikino su naujaisiais draugais, o mokytojos stovėjo tyliai ir žvalgėsi viena į kitą, nes jau nuo ankstaus ryto žinojo, kad Neapolio oro uoste vyksta streikas ir mūsų skrydis atidėtas septynioms valandoms, o tai reiškė, kad mes nespėjame persėsti į kitą lėktuvą, parskraidinantį į Lietuvą.

Naiviai tikėdamiesi važiavome į oro uostą ir lėkėm prie skrydžių informacijos švieslenčių. Deja, baimė pasitvirtino – lėktuvas vėluoja. Tad susiradome minkštasuolius ir įsikūrėme ilgam. Mokytojos vis lakstė prie informacinio langelio,  dalydamosios idėjomis, kaip sugrįžti į namus, tačiau lėktuvai pilni ir laisvų vietų nebuvo. Bandėme pasikeisti bilietus į Varšuvą, Kopenhagą, Milaną, Miuncheną, deja, atsakymas buvo vienas – vietų nėra, geriausias pasiūlymas -  skristi už keturių dienų iš Romos. Vaikai niekaip negalėjo patikėti, kad mokytojos tikrai nežino, kaip grįžti, ir vis nedrąsiai klausinėjo: ,,Tai kada mūsų lėktuvas leisis Lietuvoje? Tai kada mes tiksliai grįšim? Na gerai, pajuokavot ir gana, kada mes būsime Lietuvoje? “ O mokytojos choru atsakydavo: ,,Nežinom”. Po truputėlį aiškėjo, kad esame aklavietėje. Bet optimistiškai spėliojome - kaipgi ši situacija išsispręs. Tuomet į mūsų “gelbėjimo” operaciją įsijungė šaunieji tėveliai: vieni siūlėsi atsiųsti pinigų, kiti ieškojo pažįstamų Airijoje (mūsų bilietai buvo iki Dublino) ir bilietų iš ten.

Vasario 25 dieną, antradienį, Raudondvario gimnazijos mokiniai, dalyvavę tarptautiniuose  Erasmus+ projektuose “Healthier minds, smarter minds” ir “Youth on the heritage path” vyko į Kulautuvos pagrindinę  mokyklą. Ten organizuota metodinė diena ”Tarptautiniai projektai mokykloje. Gerosios patirties sklaida”, kurios tikslas buvo susipažinti ir pasidalyti dalyvavimo projektuose patirtimi. Kulautuvos pagrindinės mokyklos mokiniai taip pat dalyvauja Erasmus + projekte, tad susitikimo metu turėjome galimybę pamatyti, kaip vyksta vaizdo konferencija su užsienyje esančiais projekto dalyviais. Vėliau Raudondvario gimnazijos mokiniai ir projektų koordinatorė Simona Mikalauskiene pristatė skaidres apie nuveiktus darbus vykdant abu Eramus+ projektus. Po prezentacijos mokiniai sukūrė plakatą, kuriame buvo išskirtos priežastys, kodėl naudinga dalyvauti tokiuose projektuose.

Projekto dalyvė Julija Trofimišinaitė

 

2019 gegužės 12-17 d Kauno r Raudondvario gimnazijoje vyko trečiasis programos “Erasmus+” pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės projekto “Healthier minds, smarter minds” 2018-1-ES01-KA229-051027_2  dalyvių susitikimas, kuriame dalyvavo mokinių ir mokytojų grupės iš Italijos, Ispanijos, Graikijos, Portugalijos ir Švedijos.  Atvykę mokiniai apsigyveno pas gimnazijos mokinius ir turėjo galimybę iš arti pasižiūrėti mūsų mokinių laisvalaikio praleidimo būdus, kultūrinius skirtumus ir panašumus.

Pirmąją susitikimo dieną su svečiais bendravo Kauno rajono švietimo vedėjas Jonas Petkevičius Raudondvario dvare. Svečiai turėjo galimybę apžiūrėti dvaro sales, medžioklės trofėjus ir paklausyti S. Navickienės pasakojimų apie Raudondvario dvaro svečius, istoriją ir jame vykstančius renginius. Po susitikimo dvare, svečiai keliavo į Raudondvario gimnaziją, kurioje buvo šiltai sutikti “Vėjo malūnėlio” šokiais ir    duona su druska. Po mokyklos apžiūrėjimo, projekto dalyviai žaidė susipažinimo žaidimus, o mokytojai tobulino IT gebėjimus kuriant projekto tinklapį.  Pirmąją  dieną dalyviai pabaigė ekskursijoje po Kauną. Visiems buvo smagu susipažinti su Kauno istorija, įžymiomis vietomis ir reikšmingomis  legendomis apie mūsų miestą.

Fondas

fondasbites

Fondas bitės
Gabių mokinių paramos fondas „Bitės“
 

Vyturys

v logo page 001
Vyturys Elektronines knygos

Tamo

tamo1

Elektroninis dienynas 

Emokykla

 

emokykla logo

Kauno rajono savivaldybė

savivaldybe

Mykolo Romerio universiteto informacijos ištekliai

 

Švietimo ir mokslo ministerija

smm

Free Joomla! templates by Engine Templates