Kauno r. Raudondvario gimnazija

Projekto „Healthier minds, smarter minds“ dalyvių susitikimas Raudondvario gimnazijoje.

2019 gegužės 12-17 d Kauno r Raudondvario gimnazijoje vyko trečiasis programos “Erasmus+” pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės projekto “Healthier minds, smarter minds” 2018-1-ES01-KA229-051027_2  dalyvių susitikimas, kuriame dalyvavo mokinių ir mokytojų grupės iš Italijos, Ispanijos, Graikijos, Portugalijos ir Švedijos.  Atvykę mokiniai apsigyveno pas gimnazijos mokinius ir turėjo galimybę iš arti pasižiūrėti mūsų mokinių laisvalaikio praleidimo būdus, kultūrinius skirtumus ir panašumus.

Pirmąją susitikimo dieną su svečiais bendravo Kauno rajono švietimo vedėjas Jonas Petkevičius Raudondvario dvare. Svečiai turėjo galimybę apžiūrėti dvaro sales, medžioklės trofėjus ir paklausyti S. Navickienės pasakojimų apie Raudondvario dvaro svečius, istoriją ir jame vykstančius renginius. Po susitikimo dvare, svečiai keliavo į Raudondvario gimnaziją, kurioje buvo šiltai sutikti “Vėjo malūnėlio” šokiais ir    duona su druska. Po mokyklos apžiūrėjimo, projekto dalyviai žaidė susipažinimo žaidimus, o mokytojai tobulino IT gebėjimus kuriant projekto tinklapį.  Pirmąją  dieną dalyviai pabaigė ekskursijoje po Kauną. Visiems buvo smagu susipažinti su Kauno istorija, įžymiomis vietomis ir reikšmingomis  legendomis apie mūsų miestą.

Antroji diena prabėgo lankant Trakus ir Vilnių. Svečiai nuoširdžiai žavėjosi mūsų miestų grožiu, bažnyčių gausa, architektūros grožiu. 

Trečiąją dieną visų projekte dalyvaujančių mokinių ir mokytojų laukė išbandymai sporto šventėje. Šviečiant saulei sportininkai varžėsi įvairiose rungtyse. Daugeliui buvo pirmas kartas išbandyti savo taiklumą šaudant gimnazijos šaudykloje. Kaip ir kiekvienose varžybose buvo paskelbti nugalėtojai: auksą iškovojo švedų komanda, sidabrą- lietuvių sportininkai, na o bronza atiteko - ispanams. Atėjus pietų metui, sporto šventės dalyviai buvo pakviesti prie bendro stalo košės valgymui ir smagiam sporto šventės aptarimui. Pasistiprinus , dalyviai keliavo į ekskursiją Raudondvario dvare ir gintarinių apyrankių gamybos pamoką.

Ketvirtoji diena prasidėjo prezentacijomis apie populiariausias sporto šakas projekte dalyvaujančiose šalyse. Mokiniai stebino prezentacijų išradingumu: vieni rodė interviu su mokytojais ir mokiniais, kiti tikrino klausančiųjų pastabumą paruoštu klausimynu prezentacijos gale. Kitų vaikų prezentacijoje buvo galima pasigrožėti filmuku apie dalyvių mėgstamus sportus.  Vaikai įdėmiai klausėsi vieni kitų, kaip tikroje konferencijoje.

Po prezentacijų , visi dalyviai nuskubėjo į maisto gaminimo užsiėmimą. Užsiėmimo metu, Erasmus + dalyviai smagiai klegėdami gamino sveikus užkandžius, kuriuos  dar smagiau valgė. Ketvirtoji diena pasibaigė atsisveikino vakarone, kurioje tautinių šokių grupės “Vėjo malūnėlis” šokėjai mokino lietuviškus šokius ir šokdino svečius. Buvo smagu stebėti visų laimingus ir švytinčius veidus. Vakaronės pabaigoje buvo įteikti sertifikatai ir dovanėles. Taip pat buvo apdovanoti žingsnelių varžybų nugalėtojai. Lietuviai buvo tarp nugalėtojų- garbinga trečia vieta ir mokiniui, ir mokytojai.

Penktoji diena buvo pati liūdniausia. Tais atsisveikino diena- ašarų neslėpė nei vienas susitikimo dalyvis. Smagu, kad draugystė plinta po Europą. Nekantriai laukiame kito susitikimo Italijoje.

Projekto koordinatorė Lietuvoje

Simona Mikalauskienė

 

Fondas

fondasbites

Fondas bitės
Gabių mokinių paramos fondas „Bitės“
 

Vyturys

v logo page 001
Vyturys Elektronines knygos

Tamo

Naudojames TAMO

Elektroninis dienynas 

Emokykla

 

emokykla logo

Kauno rajono savivaldybė

savivaldybe

Mykolo Romerio universiteto informacijos ištekliai

 

Švietimo ir mokslo ministerija

smm

Free Joomla! templates by Engine Templates