Kauno r. Raudondvario gimnazijos programos Erasmus+ projekto “Who we are” (Nr. 2020-1-TR01-KA229-093260_4) dalyviai lankėsi Bilgoraujays mietelyje, Lenkijoje. Projekto tikslas: užtikrinti pozityvią mokyklos aplinką,  vienodas sąlygas mokinių švietimui ir tolerantišką požiūrį į kiekvieną mokinį. Vizitas vyko gegužės 22–28 dienomis. 4 mokiniai (T. Semoška, R. Ragelytė, A. Volskytė ir J. Žičkutė) ir dvi gimnazijos mokytojos (J. Turkuvienė ir S. Mikalauskienė) atstovavo mūsų gimnazijai.

Pirmają dieną priėmimo šventėje jautėmės labai ypatingi svečiai, nes čia dalyvavo daug garbių svečių, savo talentus demonstravo mokyklos mokiniai, buvome filmuojami vietinės televizijos ir apdovanoti. Vėliau mokiniai dirbo tarptautinėse grupėse pristatydami save ir dalydamiesi vizito baimėmis ir lūkesčiais.

Antrąją dieną visi projekto dalyviai lankėsi  svarbiausiame Lenkijos mokslo, kultūros ir meno centre – Krokuvoje. Ekskursijos metu  lankėmės Vavelio pilyje, garsėjančioje legenda apie kalvoje gyvenusį slibiną, kurį nugalėjo genties kunigaikštis Krakas. Prieš jį daugelis riterių bandę nužudyti slibiną, bet nesėkmingai, o Krakas pavaišinęs slibiną užnuodytais pusryčiais ir taip jį įveikęs. Laisvalaikiu ragavome tradicinių lenkiškų patiekalų gatvės mugėje, grožėjomės senamiesčiu ir turgaus aikšte.

Trečioji diena prabėgo sportuojant. Projekto dalyviai varžėsi sporto aikštelėje estafečių rungtyse ir nuotykių parke. Sportas puiki prevencinė priemonė patyčioms ir draugystės puoselėjimui.

Ankstyvą ketvirtos dienos rytą mūsų autobusas riedėjo į paauglių svajonių vietą –atrakcionų parką „Energyland“, kuriame pramogų galėjo rasti tiek adrenalino megėjai, tiek ramių pramogų šalininkai. Dienos pabaigoje vaikų akys švytėjo iš malonumo ir netilo čiauškėjimas apie patirtus nuotykius. Paskutinę sustikimo dieną mokiniai vėl dirbo sumaišytose grupėse diskutuodami apie patyčių prevencijos būdus, analizuodami įvairias agresijos situacijas ir ieškodami jų sprendimo būdų. Apsikeitę komplimentais apibendrinome projektą sertifikatų įteikimo ceremonija.

Kitas susitikimas vyks Lietuvoje.

Projekto koordinatorė S.Mikalauskienė

Kauno r. Raudondvario gimnazijos 4 mokiniai ir 2 mokytojos kovo 6–12 dienomis dalyvavo Erasmus+ projekto „Who we are“ (2020-1-TR01-KA229-093260_4) antrame susitikime Ispanijoje, kurio tikslas buvo susipažinti su prevencine patyčių Bizikasi programa, padedančia mokiniams išmokti gerbti žmogaus teises, nepaisant religijos, kalbos, rasės, odos spalvos ir lyties. Mokiniai smagiai leido laiką šios programos užsiėmimuose. Prie mokyklos buvo pasodintas Erasmus medis, reprezentuojantis mūsų projektą. Vizito metu dalyviai lankėsi Balmaseda miestelyje ir San Sebastian bei Bilbao miestuose, svečiavosi Guernicos Parlamente ir pas Balmasedos miestelio merą. Didelį įspūdį paliko Taikos, EUREKA! mokslo muziejai. Ypač daug mokomasi buvo bendraujant su bendraamžiais iš skirtingų šalių, ragaujant ispanišką maistą ir gyvenant ispanų šeimose.

Projekto koordinatorė Lietuvoje S. Mikalauskienė

Kauno r.  Raudondvario gimnazijos atstovai spalio 10–16 dienomis dalyvavo Erasmus+ projekto „Who we are“ (2020-1-TR01-KA229-093260_4) pirmame susitikime Denizlyje, Turkijoje, kuriame atvyko partneriai iš Rumunijos, Ispanijos ir Lenkijos, o italai dalyvavo susitikime virtualiai. Mobilumo metu šalys pristatė savo tradicinius žaidimus ir juos išbandė tarptautinėse komandose. Mokiniai noriai dalyvavo virvės traukimo, orientacijos, stalo žaidimuose ir kitose smagiose aktyviose veiklose. Mokytojai aptarė projekto eigą, būsimus mobilumus, taip pat aplankė Denizlio švietimo centrą, kur buvo supažindinti su švietimo įstaigomis Denzilio regione, švietimo naujovėmis ir problemomis. Kadangi vyko Erasmus dienos mūsų viešnagės metu, teko galimybė dalyvauti Erasmus projektų, kuriuos vykdo Denizlio mokyklos, parodoje ir pabendrauti su juos vykdančiais mokytojais.

Turkijos projekto komanda suorganizavo nemažai išvykų, kad visi pamatytume šalies gamtos grožį ir jos kultūrą. Visi kartu aplankėmė Laodikeia  ir Pamukalės šiluminius šaltinius. Savo grožiu ir didybe nustebino didžiausias iki šių laikų išlikęs antikinis miestas Efesas.  Laivu plaukėme į Dalyano miestą ir Iztuzų paplūdimį. Smagiai praleidome popietes Sirincio miestelyje ir Denizlio senamiestyje.

Šis susitikimas suteikė galimybę daugiau sužinoti apie projekte dalyvaujančių šalių kultūrą, gilinti anglų kalbos žinias, užmegzti naujų pažinčių, didinti pasitikėjimą savimi, pažinti kultūrų skirtumus ir panašumus, ir tai mažina patyčias paauglių rate. Toks pagrindinis šio projekto tikslas.

Visi projekto dalyviai su nekantrumu laukia kito vizito Ispanijoje  kovo mėnesį.

Projekto koordinatorė Lietuvoje S.Mikalauskienė

Puslapis 1 iš 2

Fondas

fondasbites

Fondas bitės
Gabių mokinių paramos fondas „Bitės“
 

Vyturys

v logo page 001
 
Vyturys Elektronines knygos
 

NŠA

Nacionalinė švietimo agentūra

Nacionalinė švietimo agentūra

Tamo

tamo1

Elektroninis dienynas 

Emokykla

 

emokykla logo

Kauno rajono savivaldybė

savivaldybe

Mykolo Romerio universiteto informacijos ištekliai

 

atsisiųsti

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministerija

smm

 

Globos centrai 

vaikai yra vaikai baneris300x600 desktop

Kauno r. Raudondvario gimnazija