Kauno r. Raudondvario gimnazija

2017-2018 m.m.

 


„Liksiu ištikimas žmogui ir sau pačiam“

Sausio 11-ąją gimnazijos dvyliktokai dalyvavo netradicinėje pamokoje, surengtoje Raudondvario bibliotekoje, kuri buvo skirta V. Mykolaičio-Putino 125-osioms gimimo metinėms. Pamokos metu kalbėta apie rašytoją, aptartas modernistinis, psichologinis romanas „Altorių šešėly“.Dvyliktokai skaitė kūrinio ištraukas, komentavo bei aptarinėjo romaną, analizavo svarbiausius ir gražiausius kūrinio epizodus, atskleisdami užslėptus motyvus, simbolius. Kiekvienas galėjo išreikšti savo nuomonę, drauge padiskutuoti apie svarbius aspektus: dvasininko ir poeto pašaukimą, pagrindinio herojaus charakterio kaitos priežastis, santykius su kitais knygos veikėjais, Vinco Mykolaičio-Putino ir Liudo Vasario bendrumą.

Pamoka buvo turininga ir įdomi tiek bibliotekos darbuotojams, tiek ir patiems dvyliktokams - naudinga prisiminti šio intelektualaus kūrinio detales ir ruoštis artėjančiam lietuvių kalbos egzaminui.

Eva ŽIŪRAITĖ, 4ag klasė


Dalinkimės meile ir gerumu -2017

Gruodžio 17d. Raudondvario kultūros centre vyko jau 5-asis Raudondvario gimnazijos mokinių tarybos organizuojamas labdaros koncertas ,,Dalinkimės meile ir gerumu". Jubiliejiniame  koncerte dalyvavo Raudondvario ir Kauno miesto atlikėjai bei svečiai. Pasirodymus dovanojo: Baltasis Kiras, Gabrielė Žemaitytė, Emilija Kizelevičiūtė, Vygantas Bemovas, Žilvinas Kovas, Ignas Lapienis ir grupė ,,Lapė", Alma Petrauskaitė, Skirmantas Galinis, grupė ,,Intervalai", Robertas Žutautas,  Adriana Černiukaitė, akordeonistų ansamblis ,,Inspire", grupė ,,Vitražai", Austėja Marija Kimbartaitė,  Raudondvario vaikų choras ,,Svajonė", Raudondvario mišrusis choras ,,Svajonė", Jonas Andriuškevičius,  Andrius Bakanas,  Akvilė Kalaušytė, Matas Kaženauskas. Renginį vedė Gabrielė Žemaitytė ir Ignas Lapienis, ,,Laimės žiburio“ kompoziciją atliko Raudondvario gimnazijos  dramos studijos merginos.

Renginio metu surinktos lėšos ( 650 eurų)  skirtos ,,Caritas" organizacijai. ,,Didumas to, kas mumyse iš meilės auga ir gerumo" - Just. Marcinkevičius .

Šilumą užtikrino arbata bei naminių kepinių mugė ir ,žinoma, visų susirinkusiųjų gerumas. Ačiū, kad mokame ištiesti gerumo ranką ir pasidalyti su tais, kuriems šios paramos labai reikia. Daugiau nuotraukų: Nuoroda 

Apolonija Koževnikovienė

Raudondvario gimnazijos direktoriaus pavaduotoja


Karnavalas

Gruodžio 19 dieną  Raudondvario gimnazijos moksleiviai dalyvavo Kalėdiniame karnavale „Liūdesį į judesį“. Šią šventę organizavo aštuntokai. Nuotaikingai, išraiškingai, linksmai pasirodė visi gimnazijos moksleiviai. Komisijai ( D.Cegienei, L.Meškauskienei, G.Daugėlai) buvo nelengva išrinkti prizininkus. Patys kūrybingiausi , komisijos nuomone, buvo 5c, 7b ir 9a klasių moksleiviai. Jie apdovanoti  valgomu prizu - picomis, o kitos klasės džiaugėsi saldžiomis dovanomis.

Daugiau nuotraukų:Nuoroda


Artėjant Kalėdoms

Gruodžio 15 d. gimnazijos pirmo aukšto koridoriuje pakvipo Kalėdomis. 5b klasės mokiniai klasės valandėlės metu kepė sausainiukus. Atvykusi edukatorė atsivežė visas reikalingas priemones, taigi jaukiai šnekučiuodamiesi, o kartais ir garsiai bei džiaugsmingai šūkčiodami penktokai kočiojo tešlą, lipdė įvairių formų sausainiukus. Kol skanėstai kepė, iš spalvoto kartono lankstė dėžutes, puošė jas juostelėmis. Kiekvienas ir paragavo savo kepinių, ir pridėjo jų į dėžutę (galbūt tai bus kalėdinė dovanėlė?).  Buvo smagu kartu darbuotis, ragauti, šnekučiuotis.


Prakartėlių konkursas

Raudondvario gimnazijos tikybą lankančių penktų klasių mokiniai dalyvavo Kalėdinės prakartėlės konkurse gruodžio 1-15d. Mokiniai kūrė prakartėles grupelėse.Prakartėlių konkurso tikslas – per adventinį laikotarpį apmąstyti Dievo įsikūnijimą ir gimimą Betliejaus tvartelyje. Nuo gruodžio 15 d. iki šv. Kalėdų konkursinės prakartėlės  eksponuojamos gimnazijoje. Buvo išrinktos trys gražiausios prakartėlės. Pirmąją vietąlaimėjo 5c klasės mokinės A. Kostickytė, S. Kiliūtė, R. Pranculytė,E. Miceikaitė, ir A. Šablinskaitė, antrąją vietą - 5b klasės mokinės V. Vainauskaitė, G. Rudzevičiūtė, V. Diliūnaitė  ir M. Javorskytė. Ir trečiąją vietą laimėjo 5a klasės mokiniai B. Norkevičius, R. Patinskas, S. Sudaris ir G. Zdanavičius. 

Tikybos mokytoja E. Balčiūnienė​


Viešnagė globos namuose

Gruodžio 12 dieną 2g klasės mokiniai (auklėtojos J. Mickevičienė ir A. Šidlauskienė) aplankė Čekiškės globos namų gyventojus. Dešimtokai padainavo dainą, deklamavo B. Brazdžionio eiles, nuvežė vaišių. Maloniai pabendravome, čekiškiečiai mums taip pat padainavo dainų - ypač gražiai nuskambėjo gruzinų daina ,,Suliko", kalbėjomės apie Kūčių, Kalėdų valgius, tradicijas, burtus.

Pažadėjome pavasarį vėl atvažiuoti.
Martynas Turla

KLASĖS VALANDĖLĖS KITOSE ERDVĖSE

 

6A klasė apsilakė Kauno r. Viešojoje bibliotekoje. Vaikai susipažino su bibliotekos teikiamomis paslaugomis, seniausiomis knygomis, Vaikų centru ir dalyvavo Robotikos užsiėmime.Antra valandėlė "Pažink kūno kalbą" vyko Garliavos sporto ir kultūros centre. Direktoriaus pavaduotojas Ričardas Adomavičius supažindino šeštokus su centro veiklomis, o vaikai sudalyvavo keliose treniruotėse (bokso, treniruoklių salėje), pabuvojo pramoginių šokių repeticijoje ir renginių režisierės Zitos Butiškytės praktiniame užsiėmime "Pažink kūno kalbą". Vaikai mokėsi pagal kūno kalbą (išbandė įvairias pozas, nuotaikas) pažinti vidinę būseną ir daryti tiesioginę įtaką savo jausmams!Išbandykite ir nustebsite, kaip paprastai ir lengvai galima išsklaidyti neigiamus jausmus, pakeičiant kūno padėtį. Nutaisykite liūdną veido išraišką ir iškart nusiminsite. Nusišypsokite, išsitieskite, pakelkite galvą ir iškart pasijusite geriau.


Šv. Liucijos diena ,,Šviesa tavo širdyje“

Šv. Liucijos dieną, t.y. gruodžio 13-ąją, Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų mokyklos - darželio auklėtiniai, Raudondvario gimnazijos 5a ir 6a klasės mokiniai  rytmetį pradėjo eisena į Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčią. Visas Raudondvaris  tarytum nušvito margaspalvėmis žibintų šviesomis ir mažųjų eisena.

Dar senovės lietuviai, laukdami Saulės sugrįžimo, gruodžio 13-ąją įžiebdavo gausybę žvakių. Šventosios Liucijos diena, kaip ir dauguma religinių švenčių, gana glaudžiai susijusi su pagonybės tradicijomis. Liucijos vardas, išvertus iš lotynų kalbos („lux, lucis“) reiškia šviesą, tad ši diena siejama ne tik su šventosios Liucijos kankinyste, bet ir su Saulės sugrįžimu. Stabteli saulė Šviesos mergelės šv. Liucijos diena, todėl neatsitiktinai švenčiama gruodžio 13-tą dieną. Pagal senąjį Julijaus kalendorių ši diena sutapo su saulėgrįža. Pasak etnologo Liberto Klimkos, žmonės dar ir dabar sako, kad per šventą Liuciją – ilgiausia naktis arba trumpiausia diena. Kita vertus, net ir kalendoriui pasislinkus, ši diena yra reikšminga, nes nuo jos nustoja ilgėti vakarai – saulė iki pat Kūčių leidžiasi vis tuo pat metu, tik ryte kasdien pateka minute vėliau. Intensyvaus tamsėjimo periodas ties Liucijos diena pagaliau stabteli. Libertas Klimka teigia, kad visai tikėtina, jog kitados šią dieną buvo atliekamos ugnies pagerbimo, o gal ir Saulės šaukimo apeigos. Juk iki šv. Kalėdų beliko dvylika dienų…Šio rytmečio tikslas ir buvo skatinti įsijungti į švenčių laukimo nuotaiką, pajusti džiaugsmą bendradarbiaujant su Raudondvario įstaigomis, pajusti ugnelės (šviesos) prasmę, svarbą. Ikimokyklinukai ir mokiniai šauniai įsijungė į šį rytmetį, išklausė šv. mišias  Raudondvario bažnyčioje, nešini pašventintos ugnies sugrįžo į ugdymo įstaigas, kur dar dainavo, žaidė A. ir A. Kriauzų m/d kieme ir kartojo: ,,Dek, ugnele“. Vaikų širdelėse tikrai degė šviesos ir šv. Kalėdų laukimo džiaugsmas.

Apolonija Koževnikovienė

Direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui


Eglutės įžiebimas

 
 
Gruodžio 12d. 9.00 val. gimnazijoje penktokai su  pavaduotoja neformaliajam švietimui Apolonija Koževnikoviene, mokytojomis ir auklėtojomis   įžiebė kalėdinę eglutę.  Šiemet 5-12 klasių  mokiniai eglutę puošė savo sukurtais žaisliukais iš įvairiausių medžiagų.Savo  pagamintą žaisliuką mokiniai  gali pamatyti besisupantį  eglutės šakose.Mokiniams buvo priminta eglutės istorija,nuo kada ir kaip ji puošiama. Penktokėliai šauniai  sukūrė muzikinę pasaką smuiko, gitaros ir saksofono ritmu. Mažieji nykštukai įžiebė eglutę mokyklos pirmajame aukšte, o tuo pačiu sužibo eglutė ir gimnazijos kieme. Mokiniai pažadėjo laukti kuo greičiau atskubančio Kalėdų senelio ir , žinoma, dovanų.  

Biologijos pamoka T. Ivanausko muziejuje

Mokytis biologiją vien tik kabinete- nuobodoka. Kodėl gi nenuvykus į muziejų! Gruodžio 5 ir 8 d. Raudondvario gimnazijos 7b ir 7c klasės mokiniai biologiją mokėsi kitaip. Mokiniai lankėsi Tado Ivanausko zoologijos muziejuje. Susipažinome su Lietuvos bei kitų pasaulio šalių gyvūnais. 


Vaikų piešinių konkurso ,,Ką darau, kad augčiau sveikas” apdovanojimai

 

Gruodžio 11 d. 12.00 val. Raudondvario ambulatorijoje vyko  vaikų piešinių konkurso ,,Ką darau, kad augčiau sveikas”  apdovanojimas. Į šventę atvyko Nepriklausomybės akto signataras Leonas Milčius, LR  seimo narė Raminta Popovienė, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas,  Labdaros ir paramos centro direktorė Aurelija Makūnienė, ambulatorijos darbuotojai, A. ir Anelės Kriauzų pradinės mokyklos-darželio auklėtiniai, mūsų gimnazijos 5-7  mokiniai bei kiti  svečiai.Pirmiausia šventinį apdovanojimą Nepriklausomybės akto signatarui Leonui Milčiui gražaus 75 –ojo  gimtadienio proga įteikė rajono meras, LR seimo narė Raminta Popovienė, Raudondvario seniūnė Daiva Bulotienė. O mažųjų  dovana  signatarui ir visiems Raudondvario ambulatorijos lankytojams - jaunųjų dailininkų paroda.LR seimo narė Raminta Popovienė ir Labdaros ir paramos centro direktorė apdovanojo rajoninio vaikų  konkurso ,,Ką darau, kad augčiau sveikas“ nugalėtojus - darželinukus, pradinukus ir mūsų gimnazijos 7 klasės mokines Deimantę Zelenkevičiūtę (už įdėją) ir Juliją Trofimišinaitę (už estetiškumą). Visi svečiai, mokiniai apžiūrėjo parodą ir pasivaišino saldainiais. 

Apolonija Koževnikovienė

Direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui


Edukacinė išvyka į Žemaitiją

 Gruodžio 5 d. gabiems mokiniams, kurie 2017 metais laimėjo olimpiadas, konkursus, pasiekė puikius rezultatus sporte, mene buvo dovanota edukacine ekskursija į Žemaitiją. 40 mokinių grupė ir trys mokytojai: Vilma Klinavičienė, Gintaras Daugėla ir Apolonija Koževnikovienė aplankė Žemaitijos sostinę - Telšius, lankėsi žemaičių  ,,Alkos“ muziejuje. Čia mokiniai dalyvavo dvejuose edukaciniuose užsiėmimuose: piešė ant stiklo ir mokėsi gaminti   vėrinį, vėliau pasivaikščiojo Masčio ežero pakrante, aplankė Telšių Šv. Antano Paduviečio katedrą. Įdienojus, tikrai žiemišku keliu, atvyko į Platelius-Šaltojo karo muziejų. Muziejaus gidė papasakojo  apie penkiasdešimt metų trukusį Šaltąjį karą, jo poveikį Europos ir Lietuvos istorijai, branduolinės ginkluotės keliamą grėsmę žmonijai.Mokiniams buvo pristatyta unikali vaizdinė ir grafinė medžiaga, kuri papasakojo apie buvusį visiškai slaptą sovietų branduolinės ginkluotės organizavimą ir veikimo principus. Ekspozicijoje pamatėme kovinių raketų ir kitos Šaltojo karo ginkluotės pavyzdžių maketus, au­ten­tiš­ka to me­to įran­gą, gink­lus. Linksmi ir laimingi, pakeliavę po Žemaitiją, vėlai  vakare grįžome į gimnaziją.

 Gimnazijos krepšinio turnyras 3x3 ,,Mandarinai“

Šeštadienio rytmetys (12-02) gimnazijoje virto tikra krepšinio aikštele. Viso renginio metu komandas lydėjo kamuolių trinksėjimas, plojimų bangos ir sirgalių šūksniai. Komandas sudarė tėtis, brolis, gimnazijos mokinys arba draugas.Į gimnazijos  šeimų krepšinio turnyrą 3x3 buvo užsiregistravę 10 komandų: ,,Veteranai“, ,,Mokytojai“, ,,Thunder“, ,,Fake TV“, ,,Duok dėdei vieną“, ,,Omega“ KTU, ,,Max galingumas“, Sidai“, ,,Jasevičiukai“, BC,,Kilovatinės lempos“. Turnyre dalyvavo 8 komandos. Rezultatyviausi buvo ,,Omega“ KTU komanda, jie laimėjo pirmąją vietą, antrąją vietą ,,Veteranai“ ir trečiąją ,,BC ,,Kilovatinės lempos“. Visoms komandoms l.e.p. direktorius Algirdas Navickas įteikė padėkos raštus, mandarinų krepšelį (turnyro simbolis), o 1-3 vietų laimėtojams- taures, medalius.Krepšinio varžyboms teisėjavo  treneriai Vytautas Paulauskas, Audrius Vilkevičius, pagalbininkės buvo mokinės Vaida Tomašaitytė  ir Elvija Baltrukonytė.Geriausiais turnyro žaidėjais pripažinti 5b klasės mokinys Benas Šteinbergas, mokytoja Vilma Klinavičienė ir ,,Omegos“ KTU žaidėjas Arūnas Ginkevičius.

Apolonija Koževnikovienė

Direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui​


Akcija gyvūnų globos įstaigoje "Penkta koja".

2017-12-04 – 6A klasės mokiniai lankėsi gyvūnų globos įstaigoje „Penkta koja“ Linksmakalnyje.Mokinius maloniai pasitiko ir apie prieglaudoje gyvenančius gyvūnus papasakojo „Penktos kojos“ darbuotoja Eglė. Vaikai sužinojo, kaip gyvūnai patenka į globos namus, kaip jais rūpinamasi. Eglė sakė, kad visi čia gyvenantys šunys yra mylimi prieglaudoje dirbančių žmonių ir padėti atvažiuojančių savanorių. Ji pasidžiaugė, kad dažnai „Penktos kojos“ globotiniams pavyksta surasti naujus šeimininkus ir naujus namus. Vaikai noriai kalbino ir drąsiai glostė išvestus pavedžioti šuniukus. Atsisveikindami mokiniai padėkojo „Penktos kojos“ darbuotojai už nuoširdų ir šiltą priėmimą ir įteikė augintiniams atvežtus skanėstus.Grįždami vaikai aptarinėjo savo įspūdžius ir sakė, kad norėtų dar ne kartą apsilankyti gyvūnų globos namuose.

 


Pamokos S.Neries muziejuje

Lapkričio 22 dieną 4g klasės mokiniai per lietuvių kalbos pamokas aplankė poetės Salomėjos Nėries memorialinį muziejų Palemone. Tai pirmieji ir vieninteliai jos namai, kuriuos kartu su vyru Bernardu Buču pasistatė savo kukliomis lėšomis. Tik įžengus į Bučų šeimos kiemą dėmesį patraukė užburiantis gamtos vaizdas – jaukų namą supa aukšti medžiai, pro juos mėlynuoja Kauno marių lopinėlis.

Salomėja mėgo dirbti kieme, todėl turėjo didelį sodą, kuriame praleisdavo kiekvieną laisvą minutę. Gamta ją įkvėpė kurti, suteikdavo dvasinės ramybės ir stiprybės. Bučai gyveno kukliai, materialūs dalykai jiems mažai rūpėjo, todėl šeimoje buvo ugdoma kūrybinė laisvė ir dvasinės vertybės.

Klausėmės muziejaus darbuotojų pasakojimo, apžiūrėjome kambarius, ekspoziciją, dalyvavome edukacinėje programoje.

Paulina Gaidauskaitė


Kelionė į Romą

Lapkričio 13-17 dienomis dvi mūsų gimnazijos mokinės, Gintarė Rukšėnaitė 3bg ir Enrika Davydovaitė 4bg, buvo išvykusios į edukacinę-piligriminę kelionę. Jos su parapija ir mons.kun. Augustinu Paulausku lankėsi Italijos sostinėje - Romoje. Per nepilnas penkias dienas aplankė keturias garsiąsias bazilikas, pabuvojo prie Koliziejaus, Panteono, šv. Sebastijono katakombose. Pasigrožėjo Trevi fontanu ir Ispanijos aikšte bei žymiaisiais jos  laiptais. Paskutinėmis dienomis lankėsi Vatikane, pabuvojo šv. Petro Baziliko kupolo viršūnėje ir pažvelgė į Vatikaną iš viršaus. Visą tą laiką juos visus svetingai priėmė Villa Lituania personalas.

Klasės valandėlė kitoje aplinkoje.

2017-11-17 d.Raudondvario gimnazijos 7b klasės mokiniai aplankė Kauno miesto gaisrinės Šilainių skyrių.Mokiniai galėjo susipažinti su gaisrininkų – gelbėtojų darbu,apžiūrėti gelbėtojų mašinos įrenginius, pasėdėti  ugniagesių mašinoje,  pakelti sunkius darbo įrankius. Mindaugas net pasimatavo pilną ugniagesio aprangą. Tiesa jam nepavyko apsirengti per nustatytą 1 min. Labiausiai patiko vaikinams patiems gesinti su gaisrininkų žarna įsivaizduojamą gaisrą.Labai dėkojame 7b klasės mokinio Ąžuolo Butauto mamai Miglei Kasnauskaitei Kauno apskr. Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiajai specialistei už nuostabią edukacinę išvyką ir supažindinimą su sunkia bet labai reikalinga ugniagesio specialybe.

Klasės vadovė D.Mačiulytė.


Išvyka į LSMU Anatomijos muziejų

2017-11-16 d. Raudondvario gimnazijos būrelio „Sveikata tau“ 1b klasės mokiniai lankėsi LSMU Anatomijos muziejuje. Edukacinėje išvykoje mokiniai išklausė labai įdomią paskaitą apie muziejaus įkūrimo bei eksponatų atsiradimo istoriją. Susipažino su įvairiais eksponatais.Prieš pravesdami penktokams nerūkymo pamoką, apžiūrėjo sveiko,rūkančio ir sergančio plaučių vėžiu žmogaus plaučių preparatus. Uždavė daug įdomių klausimų. Mokiniams išvyka padarė glų įspūdį.

Būrelio vadovė D.Mačiulytė.


Auksinis diplomas

Sveikiname spalio mėnesio ,,Auksinio diplomo“ nugalėtojus.
Mokytojų trejetukas išlieka nepajudinamas ir spalio mėnesį.
Geriausi mokytojai:
Romualdas Čibiras
Janina Vaitiekūnienė
Lina Žekonienė
Geriausi mokiniai po truputį keičiasi, atsirado nauji veidai.
Marija Trofimišinaitė 11a klasė
Butkevičius Ignas 8b
Jaskovikaitė Milda 5a 
Spalio mėnesį geriausios klasės titulą laimėjo 6 b klasė ( auklėtoja Klinavičienė Vilma ), jiems skaniausios picos. 

Konkursas ,,Rudens natiurmortas 2017"

Sveikiname Respublikinio moksleivių tapybos darbų konkurso ,,Rudens natiurmortas 2017" nugalėtojas ir jų mokytojas:
Emiliją Miceikaitę 5c kl.,  dailės mokytoja Zina Dimšienė III vieta
Juliją Trofimišinaitę7a kl., dailės mokytoja Zina Dimšienė III vieta

Gabiją Pritkovaitę 3cg kl.,  dailės mokytoja Daiva Sasnauskienė (Kulautuvos skyrius) I vieta


Dažasvydis

Pirmąją rudens atostogų dieną 7a klasės mokiniai išbandė savo taiklumą ir strateginį mąstymą komandiniame dažasvydžio  žaidime. Žaidimas tikrai puiki galimybė lavinti komandinio darbo įgūdžius, nes reikia dalintis, patarti viens kitam ir klausytis vienas kito. Vaikai tikrai puikiai pradėjo savo atostogas.

Klasės auklėtoja S.Mikalauskienė


Būkime saugūs kelyje

Nešiokite atšvaitus. Nešiokite juos teisingai. Atšvaitai būtini einant tamsoje, lyjant, esant rūkui ar apniukusią dieną. Teisingai nešiojančius atšvaitus žmones vairuotojai pastebi iš toliau ir turi laiko pristabdyti mašiną ar sustoti. Žmogų be atšvaito geru oru vairuotojai pamato iš 50 m. atstumo (o sustojimo kelias, važiuojant sausa kelio danga 90 km/h greičius yra 70 m.). Žmogus su atšvaitu matomas apie 150 m. atstumu. Kaip teisingai nešioti juos: Pakabinamas atšvaitas yra tvirtinamas prie rankinės, kuprinės ar prie drabužių. Šis atšvaitas turi būti pritvirtintas taip, kad laisvai švytuotų (suaugusio žmogaus kelių aukštyje), kad automobilio šviesos jį apšviestų. Vyniojamas atšvaitas, dedamas šiek tiek aukščiau rankos riešo. Einant užmiesčio keliu ir turint tik vieną vyniojamą atšvaitą, reikia jį dėtis ant dešinės rankos (nes einame kaire kelio puse prieš automobilių važiavimo kryptį). Dar saugiau atšvaitus dėtis ant abiejų rankų. Taip pat gera apsaugos priemonė – šviečiantis žibintas, liemenė su šviesą atspindinčiomis juostomis.


Prisimename tuos, kurie išėjo Anapilin

Dėkojame šios pilietinės akcijos iniciatorei 3ag klasės mokinei Marijai Trofimišinaitei ir 1bg klasės auklėtojai mokytojai Solveigai Gilienei, kurios subūrė šį didelį moksleivių būrį, tvarkė Raudondvario kapus, uždegė žvakelę ant kapo, prisiminė ir pagerbė savo krašto šviesuolius.

Ačiū 3ag klasės mokiniaims: D.Trepkutei, M.Sabaičiui, G.Eičaitei, J.Bendinskaitei, G.Rukšėnaitei; 1bg kl.- I,Averjanovaitei, J. Dobrovolskiui, J. Jurpaliui, V.Tamošiūnaitei, D.Rasimui, G.Šarkauskui, P. Meškauskui, P. Alešiūnui, K. Ūsui, D.Valentinavičiui, G. Eidukevičiūtei, S. Oržekauskaitei, M.Baltrušiui; 8a kl.- G. Vaitkevičiūtei, I. Juškevičiūtei, A.Spirgiui; 7a kl. - J.Trofimišinaitei; 7c kl. - N. Lazdauskui, A. Šilževičiui, K. Kulešovui; 5c kl.- S.Jankauskaitei, l.Strumilai, A.Kasinskui.   


Helovinas gimnazijoje

 
Kiekviena klasė pristato savo pasirinktą temą: ,, Dangus", ,,Gyvūnai", ,,Žymūs žmonės", ,,Pragaras", ,,Profesijos", ,,Mitinės būtybės", ,,Burtininkai" ir t.t.Pasižiūrėkime, kokie mes išradingi ir gražūs.

Svečiuose aktorė, Geros valios ambasadorė, Virginija Kochanskytė

Pirmadienio rytą (spalio 23d.) pradėjome su aktore Virginija Kochanskyte, UNICEF Geros valios ambasadore Lietuvoje, kuri labai įdomiai, jautriai vedė rašytojos Ievos Simonaitytės gyvenimo ir kūrybos keliu, jaunesniųjų klasių mokiniams pasakojo apie misiją Afrikoje.Rašytojai Ievai Simonaitytei 120 metų. Seimas 2017- uosius yra paskelbęs  Ievos Simonaitytės metais. Žinomiausias rašytojos romanas – „Aukštųjų Šimonių likimas“.


 

Už jį 1935 m. rašytojai buvo paskirta pirmoji Lietuvos valstybinė literatūros premija.Aktorė Virginija Kochanskytė  išradingai, subtiliai pristatė rašytojos gyvenimą, paskaitė ištraukų iš jos kūrybos. Paminėjo, kad Ieva Simonaitytė  net skubėdama į susitikimą, randa laiko nuotraukai. Žavinga suknele, prie ežero, tarp dviejų medžių, o tolumoje – dvaras. Ji labai mėgo puoštis. Būdama siuvėja, galėjo pasisiūti madingiausių to meto apdarų. Virginija Kochanskytė pasakojo, kad  rašytojos gyvenimas buvo sunkus, kad Dievas ne veltui davė daug išbandymų. Nors vaikystėje į koją „įsimetė“ tuberkuliozė, turėjo trečią koją - lazdą, buvo neturtinga mergos dukra, ji siekė būti graži, o už vis labiau norėjo mokytis. Galėjo mintinai cituoti H. Hesę, J. W. Gėtę, Šventąjį Raštą, bet jos universitetas buvo gyvenimas. Nuoširdus pasakojimas, raiškus kūrinių skaitymas sužavėjo vyresniųjų klasių mokinius.Su jaunesniųjų klasių mokiniais aktorė pasidalino apie Unicef Lietuva vykdomus projektus, skirtus pasaulio vaikams. Virginija  Kochanskytėdalyvavo Unicef misijose Kambodžoje, Tanzanijoje, Haityje, Mozambike, Svazilande ir Malavyje, kur iš arti susipažino su vaikų gyvybes gelbstinčia Unicef veikla. Mokiniams parodė filmuotą medžiagą, kur jie su aktoriumi Giedriu Savickiu lankė moksleivių namus, susipažino iš arti su jų gyvenimu, buitimi. Dar ilgai mokiniai prisimins dviejų našlaičių kelią į mokyklą, kur atstumas kalnuota teritorija į vieną pusę yra 8 kilometrai. Ir taip kiekvieną dieną šios mergaitės eina į mokyklą, nes turi didelę svajonę mokytis: viena nori tapti medicinos slaugytoja, o kita vienuole. Rodyti vaizdai, aktorės pasakojimai priminė apie sunkų Afrikos, Lotynų Amerikos mokinių gyvenimą, taip pat kaip UNICEF rūpinasi sveikatos, švietimo projektais, kurie ateina į pagalbą valstybei, o tuo pačiu – kiekvienam žmogui.


Muziejus į svečius

Spalio 18d. Raudondvario gimnazijos Muziejininkų ir Linksmųjų Šventojo Rašto studijų būrelių mokiniai išvyko į Lietuvos sostinę. Ekskursiją pradėjome aplankant Aušros vartų Švc. Mergelės Marijos paveikslo koplyčią, taip pat užsukome į stačiatikių cerkves, kad palygintume su katalikų bažnyčiomis. Aplankėme Dievo Gailestingumo, šv. Onos, Šventosios Dvasios bei šv. Kazimiero bažnyčias, taip pat Vilniaus arkikatedrą baziliką. Kalbėjomės apie istoriją, architektūrą ir maldą. Taip pat aplankėme Vilniaus universitetą su šv. Jonų bažnyčia ir gražiaisiais kiemeliais; pamojavome pravažiuojančiai pro mus LR prezidentei. Ekskursiją vedė dorinio ugdymo mokytojos D. Mačiulytė ir E. Balčiūnienė. 


Aktyvus ir draugiškas rugsėjis

Raudondvario gimnazijos 5a ir 5c klasės mokiniai rugsėjo 28d.  dalyvavo akcijoje ,,Aktyvus rugsėjis  2017“ Raudondvario A. ir A. Kriauzų mokykloje – darželyje. Akcijos tikslas buvo skatinti Lietuvos vaikus ir jaunimą būti fiziškai aktyviais, formuoti fizinio aktyvumo ir sporto įpročius, įtraukti mokinius bendruomeniškai sportuoti. Akcijos dalyvius pasveikino mokyklos direktorė Žydrūnė  Jankūnienė, mokytoja Audronė Stankevičienė, mokytoja Aušra Kirkilionienė. A. ir A. Kriauzų  mokyklos darželio mokiniai su Raudondvario gimnazijos penktokais atliko bendruomenės šokį - mankštą, olimpiniuose žieduose leido lėktuvėlius, kurie simbolizavo taiką žemėje. Ne tik geltona spalva šildė mokinius, bet ir saulė, ir nuoširdus mokinių, mokytojų bendravimas gražų rugsėjo rytmetį.
Apolonija Koževnikovienė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Konstitucijos egzaminas

Šiemet Lietuvos Respublikos Konstitucijai  sukako 25 -eri. 1992 metų spalio 25 dieną Lietuvos piliečiai referendume patvirtino svarbiausią valstybės Įstatymą.Tadiciškai Raudondvario gimnazijos IIIg ir IVg klasių mokiniai dalyvauja Konstitucijos egzamine. Šiemet prie jų  prisidėjo ir drąsiausi II g klasės mokiniai.Rimtas užduotis gimnazistai atliko gerai, bet 25 taškų surinkti nepavyko nė vienam. Pakartoti mūsų buvusios gimnazistės Rūtos Kerulytės pasiekimą ir nuvykti į prezidentūrą planuosime kitais metais. :)

Kelionė 

Rugsėjo 29 d. po pamokų  1ag klasė vyko į Druskininkus. Pakeliui aplankėme Merkinės apžvalgos bokštą, nuo kurio atsivėrė Merkio ir Nemuno santaka, po kojomis driekėsi platūs Varėnos miškai, pro medžių viršūnes baltavo Merkinės miestelio namai ir bažnyčia. Nusileidę nuo bokšto pasukome keliu link Leipalingio. Už Leipalingio, Jovaišių km dalyvavome pramoginėje programoje ,,Razbainikai“. Miške mus pasitiko žirgais jodinėjantys plėšikai, pyškino šautuvais, gąsdino. Tik ištarus priesaiką mus palydėjo į laukyme, kur laukė laužas, vištos, ožkos. Iš surinktų vištų kiaušinių kepėme blynus, vaišinomės dzūkiškais lašinukais. Plėšikai pamokė, kaip sliuogti virve, šaudyti iš lanko bei šautuvo į taikinį, kaip mėtyti kirvį, jodinėti žirgais. Sutemus mus vaišino lauže keptomis bulvėmis. Visiško tamsoje teko grįžti į autobusiuką ir patraukėme į Druskininkų Aqua parką.

Pamoka bibliotekoje

Rugsėjo 26 dieną 6a klasės literatūros pamoka (mokytoja A. Šidlauskienė) vyko gimnazijos bibliotekoje. Susirinkome į tikrą Knygų mugę. Vaikai pristatinėjo, pasakojo, reklamavo perskaitytas knygas. Sužavėjo Viltės, Domo, Kipro, Paulinos, Ado ir kitų pasakojimai, o jų pristatytas knygas – J.K. Rowling, J. Tiffany ir J. Thorne ,,Haris Poteris ir prakeiktas vaikas“, R. Unis ,,Atjunk“, Ž. Verno ,,Aplink žemę per 80 dienų“, Šatrijos Raganos ,,Irkos tragedija“ ir kt. – skaitysime visi.

Buvo smagu, įdomu, naudinga.


Kauno arkivyskupo pamoka gimnazijoje

Rugsėjo 28d. Kauno r. Raudondvario gimnazijoje svečiavosi Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas SJ, kurį atlydėjo dekanas mons.Augustinas Paulauskas. Garbūs svečiai bendravo su gimnazijos bendruomene, atsakinėjo į mokinių, direktoriaus pateiktus klausimus, įteikė dovanų gimnazijai.
 
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Apolonija Koževnikovienė

,,Raudonkojo žingsniu”

 
Rugsėjo pabaigoje gimnazijoje LRT televizija filmavo socialinį-edukacinį stalo žaidimą ,,Raudonkojo žingsniu” (jau laida išėjo į eterį, žiūrėkite nuorodą).Šio žaidimo autorė Marija Bareišienė, kuri visą Raudondvario istoriją sudėlioja 99 kortelėse. Keliauti po Raudondvarį padeda išmargintas nuotraukomis žemėlapis, o pagalbos galima rasti išleistoje knygelėje. Joje yra išsamūs visi atsakymai, raudondvariečių prisiminimai. 7-12 klasių mokiniai labai įdomiai ir išradingai atsakinėjo į klausimus, o kokio atsakymo nežinojo, skaitė knygelę ir dalinosi įspūdžiais. Įdomu buvo visiems prisiliesti prie kraštietės sukurto žaidimo.Nuoroda 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Apolonija Koževnikovienė


Čempionai

 
Buvęs mūsų gimnazijos mokinys Aurimas Adomavičius (mokėsi Raudondvario gimnazijoje) ir Dovydas Nemeravičius (Kulautuvos pagrindinė mokykla) tapo pasaulio čempionais irklavimo čempionate JAV, Kalifornijoje.Garbė Lietuvai! Šaunus irkluotojų pasirodymas - užtikrinta ir pirmoji pergalė tokioje rungtyje per visą mūsų istoriją! Nuoširdžiausi sveikinimai, didžiuojamės jumis! Nuoroda
 
 
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Apolonija Koževnikovienė

Europos kalbų diena gimnazijoje

Rugsėjo 26 diena - Europos kalbų diena, kurios tikslas - skatinti mokytis kalbų ir per jas pažinti svetimas kultūras. Kiekvienais metais ši diena yra minima ir mūsų gimnazijoje. Anglų kalbos mokytojos Asta Pikelienė ir Simona Mikalauskienė 7 klasių mokinius pakvietė į nuotaikingą viktoriną ,,Ką žinai apie Europos kalbas?" Tarpusavyje varžėsi 6 komandos, kurios stengėsi kuo greičiau ir teisingiau atsakyti į anglų kalba pateiktus klausimus apie įvairias Europos Sąjungos kalbas.
 
Anglų kalbos mokytoja Asta Pikelienė

Raštingumo diena

09-25 dieną  rašytojo Vlado Dautarto kabinete buvo pasveikinti ir apdovanoti raštingiausi 5-IV g klasių mokiniai, kurie Raštingumo dienos proga rašė diktantą. L.e.p.direktorius Algirdas Navickas visus moksleivius pasveikino ir pasidžiaugė gražiu  mokinių būriu, kurie geba rašyti be klaidų. Mokiniams buvo įteiktos padėkos ir saldusis  ,,Pergalės" saldainis. Maža pergalė, bet pergalės skonis visada saldus, kuris suspindėjo  smalsių  ir raštingų mokinių veiduose.
 
Lituanistės

 Gimnazistai Kęstučio Orento ir Kauno rajono mero Valerijaus Makūno taurės bėgimo varžybose

2017 09 22 Penktadienį Kačerginės parke beveik pusė tūkstančio vaikų dalyvavo olimpiečio Kęstučio Orento ir Kauno rajono mero Valerijaus Makūno taurės bėgimo varžybose. Savo atstovus į Lengvosios atletikos asociacijos ir Kauno rajono savivaldybės surengtas varžybas atsiuntė Birštono, Jonavos, Vilniaus, Prienų, Kaišiadorių rajonų, Kauno miesto ir kitos savivaldybės. Vis dėlto daugiausia bėgikų atstovavo Kauno rajonui. Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų mokykla-darželis prie starto linijos jų išrikiavo bene šimtą. Už skaitlingumą raudondvariškiams buvo įteiktas specialusis prizas. Jaunuosius bėgikus sveikino ir apdovanojimus teikė ne tik varžybų iniciatorius K. Orentas, bet ir buvusi krepšininkė, dukart olimpinė čempionė Angelė Rupšienė, Lengvosios atletikos asociacijos prezidentas Algirdas Šešelgis, renginio rėmėjai. Sportininkus kalbino sporto žurnalistikos legenda Marytė Marcinkevičiūtė, kuri šioje srityje darbuojasi jau 50 metų. Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas pasidžiaugė, kad į Kačerginę susirinko toks gausus bėgikų būrys. „Šiemet Kačerginei suteiktas kurortinės teritorijos statusas. Pušyne įsikūrusiame miestelyje yra tinkamos sąlygos sportuoti, todėl tikiuosi, kad čia susitiksime ir kitąmet“, - kalbėjo vicemeras. Pernai K. Orento ir V. Makūno taurės bėgimo varžybos vyko Raudondvario dvare. Lengvosios atletikos asociacijos viceprezidentas Algirdas Maldūnas tvirtino, kad vienas svarbiausių asociacijos tikslų yra organizuoti kuo daugiau patrauklių sporto švenčių vaikams, rengti susitikimus su olimpiečiais, skatinti jaunimą sportuoti. Šiemet Raudondvario gimnaziją atstovavo šie mokiniai:
 1. Deila Vilionytė 7c
 2. Jokūbas Mejeras 7c
 3. Vaiva Tamošaitytė 1b
 4. Karolina Šaginaitė 1b
 5. Vika Strakauskaitė 6b
 6. Emilija Augustaitytė 8a
 7. Julius Kvedaras 8a
 8. Oskaras Sidaravičius 8a
 9. Benas Paškevičius 8a
 10. Rokas Ražauskas 4ag
 11. Tomas Šimkus 5b
 12. Justas Dobrovolskis 1ag
 13. Meinardas Raupelis 7a

 

Fondas

fondasbites

Fondas bitės
Gabių mokinių paramos fondas „Bitės“
 

Vyturys

v logo page 001
Vyturys Elektronines knygos

Tamo

Naudojames TAMO

Elektroninis dienynas 

Emokykla

 

emokykla logo

Kauno rajono savivaldybė

savivaldybe

Mykolo Romerio universiteto informacijos ištekliai

 

Švietimo ir mokslo ministerija

smm

Free Joomla! templates by Engine Templates